Stratejik İçerik Yazarı

Yapay Zekâ Çağının, 2020 yılı ile hayatımıza girmesi ile Stratejik İçerik Yazarı olabilmenin önemi artmıştır.

Makale editörlüğü, Medya okur yazarlığı ve İçerik yazarlığı, günümüz toplumlarında önemli çalışmalardır.

Her mesleğin kendisine özgü; çalışma alanları ve uygulama alanı bulunur.

Stratejik İçerik Yazarı,

Sektörü dikkatli takip eden, rakiplerinin hamlelerini önceden ön gören ve çözüm hamlelerini uzun yıllar elde ettiği tecrübeler ile birleştiren, anahtar kelime kullanımından uzmanlığı ve günümüz ekosistemine uygun içerik yaratıcılığı ile öne çıkmaktadır.

  • Medyanın, son yıllarda toplumlarda etkin roller üstlenmesi (propaganda gibi), medya okur yazarlığını bilmenin ne kadar kıymetli bir meslek olduğunu hepimizce aşikardır. Fakat bu mesleği profesyonelce yapabilmek ayrı bir bilgi ve beceri gerektirir.
  • İçerik yazarlığı, zengin bir bilgi birikimi ve kelime dağarcığınızın gelişmesi olması, bu mesleği yeterli seviyede yapabilmek için ortalama bir çalışma modellemelerini gerekli kılar.
  • Makale editörlüğü, toplumda yer alan birçok dostumuz ilgi alanına uygun ve ilgi alanı içindeki bilgileri toplumlar ile paylaşabilmek adına mesleğe ilk adımını amatör yazılar olan blog oluşturarak başlayıp, süreç içinde elde edeceği tecrübe ve deneyimler ile web sayfası kurmakta veya profesyonel olarak marka ve kuruluşlara hizmet vermektedir.

Mesleklerin giderek toplumlarda ilgi görmesi ve yaşanan bazı gelişmelerin, bireyler tarafından kaleme alınması ile yeni yönetim becerileri oluşmaktadır.

Bu becerilerin profesyonel hayatta, uygulamaya geçmesi stratejik içerik yazarı olarak hayat bulmaktadır.

Stratejiler, askeri bir plan ve program olup, rakiplerinizin zayıf olduğu veya hiç tahmin etmedi bir yöntem uygulayarak, ani ve planlı hamle ile zaferi elde etmek için uygulanır.

Herkes stratejist olamaz. Belirli bir zekâ ve EQ seviyesine sahip olmak gerekir. Tabi ki yıllarca elde edilen, tecrübe ve deneyimler, sizlerin ön görülerini daha gerçek hayata uygun çalışmalar yapmanıza zemin hazırlar.

serkanuygur.com.tr

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: