Anlam Kargaşası

Merhaba Dostlarım,

Kendime göre, herkes gibi normal bir hayat sürüp, herkes gibi bir yerde yaşıyorum. Trafiğin bol olduğu, insanların birbirine saygısız olduğu, bencilliğin öne çıktığı bir yer…

Yaşça yaşlı olup, ruhu genç olanlar bile, nefret ediyorlar bu yerden. Her gün bir kargaşa, insanlar güne uyandıklarında bile mutsuz uyanıyorlar, yine işe gideceğiz. Mecburen gideceğiz. Bir dakika gecikirsen, iş yerindeki patronunuzun bakışları değişecek.

Aile geçindiriyorsanız, işiniz hepten zor, bir anda ne olduğunu anlayamadan, denizdeki martıları sayacaksınız.

Her toplum bireyi; işlerinde çalışır, maaşlarını alır, gelir gider dengesini kurar ve yaşamını sürdürmeye çalışır. Geriye kalan para ile, tabii geriye para kalırsa, sosyal kültürel aktivitelere katılır, zamanımızı verimli geçirmeye çalışırız.

Kişisel olarak, sevdiğimiz ve beğendimiz bir yazar veya ünlü bir kişinin kitaplarını okuruz ve düşünce yapılarından, kendimizce analiz çıkarırız.

Dışarıda rastladığımızda, ünlü veya sevdiğimiz kişilere, yanına gider; fotoğraf çektirmek veya iki dakika sohbet etmek isteriz.

Hayat, herkesin düşüncesi kadar maalesef güzel olmuyor. Düşüncelerimizde yer beğendiremediğimiz, yücelttiğimiz kişiler; bizlere dahi bakmıyor, tokalaşmıyor veya görmezden gelip, size hal hatır dahi sormuyor.

Şurası bir gerçek, hayat içinde belki de, o kadar çok kişi varki, konuşmak veya fotoğraf çektirmek isteyen , hangisiyle ilgilensin.

Peki…

Şöyle bir düşünsek,

Bizler, yani halk olarak; sevdiğimiz, saygı duyduğumuz kişilerin kitaplarını almasak, konferanslarına gitmesek, tv yorumlarını izlemesek, nasıl meşhur olacak veya ünlü olacaklar.

Biz mi onlara mecburuz, onlar mı bize mecbur.

Tam bir anlam kargaşası,

Yazarlarımız, yaptıkları yorumlarla bize yol göstericidir, bilgilenmemizi, bir çok konuları anlamlandırmamızı sağlarlar.

Topluma itici güç olurken, kişisel değer yargılarının desteklenmesi ve iletişimdeki sıcak bağların korunması gerekir.

Hiç kimse kendi başlarına bir yere gidemedi, arkanızda alacağınız güç ile gidemem veya gidemeyebilirim dediğiniz yerlere, arkanızdaki itici güç ile, uzaya bile gidersiniz.

Hayat insanlarla güzel,

Hayat paylaşarak güzel,

Hayat iletişim kurarak güzel,

Hayat severek güzel,

Hayat değer vererek güzel,

Hayat birbirimize saygı göstererek güzel,

Hayat hep birlikte dayanışma kurarak güzel.

Hayattan tat alıp, hep birlikte güzel günlere gitmek dileğiyle.

Teşekkürler.

Saygılarımla.

Serkan UYGUR

Marketing Communications Master

serkanuygur77@gmail.com

https://www.linkedin.com/in/serkan-uygur-083b7114?trk=hp-identity-photo

%d blogcu bunu beğendi: